Na jakého odborníka se obrátit?

Ptejte se otázky, diskutujte o svých symptomech nebo vašich vlastních zkušenostech a životě s IBS
Odpovědět
evickakrejci

Na jakého odborníka se obrátit?

Příspěvek od evickakrejci » pon lis 06, 2017 7:59 pm

Zdravím, tak jsem si pročetla nějaké informaci tady na stránkách i se zkusila otestovat a vše naznačuje tomu, že by u mne mohlo jít o dráždivý tračník. Trpím opakovanými průjmy, při výtěrech mi Dr nikdy nic nezjistil. Je to na delší povídání, ale spíš jsem měla pocit, že ze mne chce udělat blázna, protože mě posílal k psychiatrovi... Žádné další řešení nenabídl. Jsem z toho všeho opravdu dost psychicky na dně. Ke svému Dr už nechci, na koho se mám obrátit, na gastroenterologa?

ivdn

Re: Na jakého odborníka se obrátit?

Příspěvek od ivdn » ned lis 12, 2017 12:03 pm

obecně je to v kompetenci gastroenterologa, existuje i vyšetření stolice na calprotectin. Pokud lékař nechce provést vyšetření na calprotectin jde si nechat udělat v laboratoří i jako samoplátce toto vyšetření, jen stojí cca 1000 kč, což je důvod proč jej doktoři (pokud o něm vubec vědí) neradi píšou, je drahý. calprotectin odliší jednotlivé typy potíží se střevem, sám spadám do kolonky IBS, mám pozitivní calprotectin. léčba se pak odvíjí podle hodnot právě tohoto vyšetření, bud symtopamtologická (spasmolytika + imodium) a nebo léky které se pak užívají pro cronovu chorobu a podobné. Obecně nově se přestává řadit IBS menzi funkční poruchy a nově se řadí mezi IBD, tedy autoimunitní onemocnění.

Odpovědět