Nadýmání

Lidé s IBS často zjišťují, že některá jídla zhoršují symptomy IBS. Úpravy v jídelníčku a/nebo užívání probiotik může poskytnout úlevu a někdy i ústup syndromu.
Odpovědět
Bětka

Nadýmání

Příspěvek od Bětka » pon lis 06, 2017 3:04 pm

Jsem ráda, že jsem narazila na tyto stránky, třeba mi někdo poradí. Už jsem se ptala v různých diskusích, ale moc jsem se zatím nedozvěděla. K mému problému. Už delší dobu se potýkám s nadýmáním. Je to dost nepříjemný problém, protože mě často trápí i během dne, kdy jsem v práci, jistě si to dovedete představit. Z jídelníčku už jsem vyřadila takové ty jasně nadýmavé potraviny, piju fenyklový čaj, ale přesto jsem si moc nepomohla. Nenapadá vás někoho, které zdánlivě nejsou nadýmavé bych měla omezit, případně co bych měla do stravy zařadit? Máte někdo podobný problém? Budu ráda za každou radu, zkušenost. Děkuji.

Jana82

Re: Nadýmání

Příspěvek od Jana82 » úte lis 07, 2017 1:57 pm

Zdravím.Váš problém se nejspíš jmenuje IBS-Syndrom dráždivého tračníku.Tyhle potíže s nadýmáním moc dobře,bohužel znám a vím,že to není nic příjemného.Nicméně,styděla jsem se o tom dost často mluvit,přeci jen je to takové intimnější téma.Jednoho dne jsem se ale rozhodla,že s tim zajdu k lékaři a stud šel stranou ve chvíli,kdy jsme o tom začli spolu mluvit.
Pak mi řekl,že nadýmání muže být nejen projevem syndromu dráždivého tračníku,ale muže doprovázet i příznaky zácpy a s tou já bohužel mám problémy.
Poradil mi,abych změnila jídelníček,zařadila probiotika a doplnky s trávícími enzymy.To jsem také udělala,koupila jsem si v lékárně na doporučení lékarníka Biopron IB-Symbio+ENZYMY.Ze začátku jsem je brala 2 krát dennně jednu tobolku,nyní po dvou týdnech už cítím zlepšení a stačí 1 tobolka denně.
V lékárně stojí balení 30 tobolek okolo 300,-,ale dá se objednat i po internetu za levnější cenu.
Jsem ted velmi spokojená,nemám tak nafouklé břicho,nebolí.
Zkuste a uvidíte.

ninahorova

Re: Nadýmání

Příspěvek od ninahorova » pát srp 31, 2018 3:12 pm

Ahooj. S nadýmaním jsem měla dost dlouho potize a zkousela jsem vsechno mozny z lekarny, jenze prasky nemuzes jist furt. Pak jsem narazila na tohle a zabralo - https://drkh.cz/produkt/likokid/ takže určite doporučuji :)

Odpovědět