Diagnóza IBS

Můžete se podělit o svůj příběh, jak Vám bylo diagnostikováno IBS, jak se Váš život změnil nebo jak Vás podporují vaše rodina a/nebo přátelé
Odpovědět
drti

Diagnóza IBS

Příspěvek od drti » pon říj 30, 2017 8:48 pm

Chtěla bych se podělit o svůj příběh. První problémy se u mne objevily tuším někdy před pěti lety. V té době mi onemocněla kamarádka dosti závažnou nemocí a já se jí snažila být po celou dobu oporou, i když to pro mne bylo psychicky velmi náročné. Do toho se přidalo náročné období v práci... A poté to začalo, velké bolestivé křeče v břiše, časté nutkání na stolici, četné průjmy. Zkrátka nic příjemného. Pobyt v práci pro mne začal být dost náročný, vzhledem k nevyzpytatelnosti mého stavu. Absolvovala jsem několikrát i návštěvu své doktory, ale s nulovým výsledkem. Střídalo se u mne postupně období snesitelné s tím horším. Zhubla jsem v té době asi 5kg, protože jsem se bála pomalu cokoli sníst. Nakonec jsem asi po dvou měsících skončila asi na týden v nemocnici, kde jsem absolvovala různá vyšetření včetně gastroskopie a kolonoskopie. Tato vyšetření naštěstí neukázala nic závažného, negativní byly rovněž krevní testy i výtěry. Gastroenterolog nakonec vyřkl jako diagnózu právě IBS. Začala jsem postupně dodržovat dietu, vytipovala jsem potraviny, které mi stav zhoršují a ty z jídelníčku vyřadila. Nejdůležitější ovšem byla psychika, která se dohromady dávala dlouho. Věřím, že to nejhorší mám již za sebou, snažím se udržovat v klidu, protože pokud se objeví nějaké psychicky náročnější období, stav se horší. Při poslední návštěvě mi gastroenterolog doporučil navíc užívání probiotik pro celkové zlepšení zažívání.
Vím, že v tom nejsem sama a držím i ostatním palce.

Odpovědět