Můj boj

Můžete se podělit o svůj příběh, jak Vám bylo diagnostikováno IBS, jak se Váš život změnil nebo jak Vás podporují vaše rodina a/nebo přátelé
Odpovědět
Sara33

Můj boj

Příspěvek od Sara33 » pon lis 06, 2017 8:45 pm

Ahoj, přidávám se do klubu IBS. Trpím touto nemocí už pár let. V těhotenství se mi vše zlepšilo, ale od porodu je to zase hrůza, nic mi nepomáhá. Nejhorší je to ráno, příšerné kručení, bublání v břiše, šílený nadýmání. Už teď se děsím toho, až se budu muset vrátit do práce, a to bude přitom až za rok. V rodině mám naštěstí velkou podporu, ale pořád je to přece jen můj boj :|

drti

Re: Můj boj

Příspěvek od drti » úte lis 07, 2017 12:18 pm

Ahoj, vítej ;) Úplně ti rozumím, je to boj. Ale dobré je, že v tom nejsi sama a máš za sebou rodinu, to je velké plus. Hlavní je, zkoušet být co nejvíc v psychické pohodě, takže s prací si teď hlavu určitě nedělej, je to ještě hodně daleko. Píšeš, že ti nic nepomáhá. A zkoušela už jsi dlouhodobě užívat probiotika? Já to můžu ze své vlastní zkušenosti jen doporučit. Konkrétně Biopron IB-Symbio. Poraď se se svým doktorem nebo lékárníkem, ať ti doporučí typ vhodný přímo na tvé problémy, protože jich mají více. Třeba ti na tvé problémy zaberou, anebo je alespoň částečně zmírní. Budu držet palce.

ivdn

Příspěvek od ivdn » ned lis 12, 2017 12:13 pm

lepší zkušenost mám s biopron forte (pokud se bavíme s přípravky od valosunu) resp je to jeden z mála probiotik této firmy které mě problémy nezhoršují, podstatně lepší zkušenost mám s enterolem což je prebiotikum. (To forte toleruju neboť obsahuje i trochu Saccharomyces boulardii což u eneterolu je jediný účinný preparát takže eneterol je prostě efektivnější, alespoň u mě teda).

Jana8209

Příspěvek od Jana8209 » stř dub 25, 2018 2:23 pm

Můj boj s IBS začal již před delší dobou.Nejhorší na tom je,že celé je to o stresu,protože ted jak všichni víme,dokáže nepříjemně potrápit jak tělo,tak duši.
Já jsem typ člověka,který začal mít velké problémy s bolestmi břicha a nadýmáním.I přes veškeré změny jí delníčku se mi to nijak nelepšilo.Odborník mi vysvětlil,že první,co musím udělat,je zmírnit stres,jenže jak to v dnešní době udělat,že?No,tak jsem se snažila vše si tolik nebrat,nebýt v neklidu z práce,neřešit problémy tolik v rodině.....celkem to pomáhalo,ale vždy jen do doby,než přišla další rána osudu.Byl to začarovaný kruh a já už nevěděla,jak z něj ven.V lékárně jsem si kupovala všecko možný na zažívání,trávení,pila všelijaké čaje,ale efektivní to bylo vždycky jen na nějakou dobu.Nakonec jsem narazila na přípravek od Biopronu,IB-Symbio+ enzymy a brala dvě tobolky denně po nějaký čas,až si nakonec trávení zvyklo a přesávalo postupně dělat potíže.
Ted jsem na tom celkově lépe,vše se mi tak nějak zázrakem začlo dařit,zdraví užje také lepší,tak snad tento stav vydrží.

Panička

Příspěvek od Panička » pát čer 15, 2018 12:06 pm

Zdravím, lidičky... Ráda bych se podělila se svým příběhem a ráda slyšela můj názor.... Jako větší a z vás tady píše i já (resp. Moje doktorka) má podezření na IBS.... Jelikož už delší dobu (cca rok) trpím průjmy, byla jsem na všem vyšetření co to šlo, gastroakopie, vyšetření krve na vše možné (slinivka, alergie) sama jsem vypozorovala, že když vsadím laktózu (veškeré mléčné výrobky) je to lepší ale ne 100% ovšem žádné alergie, intolerance nemám... Proto má doktorka řekla, že to může být ibs... Je pravda, že se vše spustilo loni v létě, kdy jsem měla stresující období.... Ale teď už jsem v pohodě... Šťastná, jsou to jen běžné stresy jako práce (to víte učitelka) atd.... Nevím už co mám dělat :(q hlavně jak s tímhle žít, s pocitem, že se bojim, kde a kdy se,, poseru,, (pardon za ten výraz)

Odpovědět