Co s dietou??? Nejsem schopen ji dodržet.

Ptejte se otázky, diskutujte o svých symptomech nebo vašich vlastních zkušenostech a životě s IBS
Odpovědět
dusansulc

Co s dietou??? Nejsem schopen ji dodržet.

Příspěvek od dusansulc » stř říj 24, 2018 10:25 pm

Dobrý den.

Jsem tu poprvé, ale během chvilky jsem dle dotazníku analyzován na typ D - s průjmem, což sedí na mé problémy. Přikládám je stresu z druhotného onemocnění, které však nemám potvrzené. (Trpím stavy úzkosti, stěhovavou bolestí kloubů v nohách, asystoliemi [vynecháváním ] srdce, ekzémem[který jsem nikdy neměl] - myslím si, že mám boreliózu. Bohužel moje starosvětská lékařka mi nechce udělat testy.)

Problém s průjmem je, že většinu zakázaných potravin používám a mám vcelku rád. Hlavně pak alkohol, perlivou vodu, cibuli a česnek, maso a majonézu.

Co mám sakra dělat??? Moje tovární zaměstnání mi neumožňuje dietní, natož pak pravidelnou stravu. Navíc mám rodinu, ve které se snažíme stravovat pestře, nějakému tomu hříchu se však nevyhneme.

S řidší stolicí se potýkám od malička, posledních cca 5 let je to však katastrofa. Jakmile začnu mít jak já říkám "bolánky" (bolesti břicha s nucením na stolici), musím do 5 minut vyhledat WC, jinak je problém.

Děkuji za názory.

D. Š.

Odpovědět