Třeba i tři dni nejdu

Ptejte se otázky, diskutujte o svých symptomech nebo vašich vlastních zkušenostech a životě s IBS
Odpovědět
Evelina

Třeba i tři dni nejdu

Příspěvek od Evelina » čtv říj 19, 2017 9:12 am

Ahoj,
když má někdo průjem, je jasné, že je potřeba to řešit a pokud se opakuje, skončí u doktora. Já mám ale opačný problém. Když jsem doma, tak nejdu třeba tři dny a když jsem na dovolené, tak klidně celý týden. Potom už je mi docela blbě, mám křeče a jsem nadmutá jak koza. Zatím řeším jen jídelníčkem (hodně piju, jím každý den vločky, jogurty...), ale bez úspěchu. S projímadlem to přehánět nechci. Máte nějaký tip? Nejsem moc tip na doktory a radši bych vyřešila bez nich. Díky. Evel

Catlord7

Re: Třeba i tři dni nejdu

Příspěvek od Catlord7 » čtv lis 02, 2017 2:33 pm

Ahoj,
projímadlo bych v tomto případně asi moc nepoužívala, to bych se bála. Na zažívání ale všeobecně pomáhají probiotika, takže bych si třeba nechala poradit v lékárně, pokud se ti nechce chodit přímo za doktorem. Určitě můžu doporučit Biopron probiotika - na zažívání mi dlouhodobě pomáhají.
Pak ale záleží, jakého původu tvůj problém opravdu je. Ten test tady na stránkách jsi zkoušela? Jestli jde o dráždivý tračník?

drti

Příspěvek od drti » pát lis 03, 2017 9:57 am

Ahoj,
já bych tedy osobně doktora, ideálně gastroenterologa raději navštívila. Rozumím tomu, že se ti tam moc nechce, ono upřímně, kdo by tam chodil rád, že? Ale zase na druhou stranu, pokud je tvůj problém dlouhodobý a obtěžující... Já mám nebo měla jsem tedy vždycky problém spíš opačný, ale myslím, že oboje je stejně nepříjemné. Můžeš určitě kromě úpravy jídelníčku zkusit i dlouhodobější užívání probiotik, jak píše Catlord7. Mně je můj doktor taky doporučil, jak už jsem psala i v příběhu na fóru. Konkrétně pak Biopron IB-Symbio, v mém případě s kvasinkou, což je při průjmech, ale dostala jsem takový letáček, kde jsou uvedeny 3 druhy, co mají a jak na to teď koukám, jeden z nich je právě i při zácpě s vlákninou. Nemám s tím osobní zkušenost, nicméně se zkus poptat u vás v lékárně, určitě ti k tomu řeknou víc a poradí. Třeba by to tvůj problém mohlo vyřešit nebo alespoň zmírnit. Držím palce!

ivdn

Příspěvek od ivdn » ned lis 12, 2017 12:21 pm

za doktorem bych zašel, IBS máme v rodině, bohužel babička měla verzi se zácpou, a krom toho že zbytečně trpěla, je zácpa i riziková kvuli rozvoji colonorektálního carcinomu na který nakonec babička zemřela v nějakých 65 letech. ... a verze s průjmy, resp imperativní stolicí, není o nic lepší, diskomfort může být velmi podobný ale zas asi není tak dlouhodobý, ale nikdy nevíš kdy to přijde a pak najednou máš dvě tři minuty na to najít místo kde se dá vykonat potřeba, a to je pak hodně trapných chvilek.

Jana8209

Příspěvek od Jana8209 » pát pro 01, 2017 9:45 am

Ahoj,
přesně tohle mám taky a vím,jak to nepříjemný.Už jako dítě jsem mívala tyhle potíže,ale vždycky to prý bylo ze stresu ze školy,ale žádný doktor mi s tím nijak nepomohl.V těhotenství to bylo ještě horší a ted taky nic moc.
Ale,nedávno jsem se byla ptát v lékárně a lékárnice mi doporučila novinku na trhu Biopron IB-Symbio+ Vláknina.Beru 2 sáčky denně-je to takový pytlíček,co si vysype do pití a vypije.Nedělá mi to problém.Na ,,léčbě,,jsem třetí týden a už je znát,jak se střeva čistí,už nejsem nafouklá,nemám tolik bolesti břicha,prostě jsem spokojenější.
Určitě to stojí za vyzkoušení,je to volně prodejné v lékárně nebo i na internetu si to mužeš koupit.

Odpovědět